Jubileusz

O Karolu w Familijnej Jedynce

Polskie Radio w programie Familijna Jedynka nagrało audycję o bł. Karolu de Foucauld, którego 100-lecie śmierci obchodziliśmy na początku grudnia.

Setna rocznica śmierci brata Karola

„Boże mój Boże jak jesteś dobry, jak mam wyśpiewać miłosierdzie Twoje…!” Wiele razy ze wzruszeniem śpiewaliśmy te słowa w tym roku poświęconym szczególnie naszemu małemu bratu Karolowi.

Zakończenie Roku brata Karola

Świętowanie 100-lecia śmierci Karola de Foucauld. Zapraszamy wszystkich, którzy dzielą z nami pasję drogi za Jezusem śladami bł. Brata Karola na świętowanie z nami 100-lecia jego śmierci.

Nagrania rekolekcji w Koszalinie

Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w rekolekcjach, które poprowadził ks. biskup Edward Dajczak to możesz posłuchać nagrań konferencji oraz homili.

Rekolekcje z Biskupem Dajczakiem

„Czekać… czekać jak brat Karol, który klęczał w Nazarecie przed zamkniętymi drzwiami kościoła wczesnym rankiem, czekając aż je siostry klaryski otworzą… Zatrzymać się –  w tym zagonionym świecie, gdzie presja natychmiastowości, czasu, sukcesu jest tak silna…Oto, co potrzeba u progu rekolekcji”

Dzieła duchowe bł. Karola de Foucauld - premiera w Polsce!

Już w październiku, dzięki staraniom wydawcy - Fundacji Instytut Globalizacji, ukaże się pierwszy tom dzieł duchowych Karola de Foucauld pt. „Duch Jezusa”.

Pielgrzymka dziękczynna

W sobotę 22 października 2016 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II, jak w każdą sobotę Roku Miłosierdzia, odbyła się kolejna Jubileuszowa Audiencja Generalna, która zgromadziła wielka grupę Polaków z narodowej pielgrzymki dziękczynnej wraz z biskupami i kapłanami oraz wiele grup z diecezji włoskich.

Spotkanie w więzieniu

„Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie (…). ”  /Łk 4,18/

Czuwanie rodziny brata Karola na Jasnej Górze

Nasze wspólnotowe czuwanie u Maryi z bratem Karolem na Jasnej Górze to szczególny czas w Roku Miłosierdzia oraz w roku setnej rocznicy śmierci Karola de Foucauld.

Marsz pamięci i życia

11 września w Krakowie wydarzyło się coś bardzo pięknego. Ulicami naszego miasta przeszedł marsz pamięci i życia. Była to inicjatywa Fundacji Polania, o której organizatorzy napisali w zaproszeniu:

Czuwanie na Jasnej Górze

Wspólnoty Karolowe zapraszają na pielgrzymkę na Jasną Górę. W dniach 15 i 16 września wszyscy, którzy zechcą włączyć się w to wydarzenie, spotkają się u Matki Bożej na Jasnej Górze.

Centrum Powołaniowe na ŚDM 2016

W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie miałyśmy tę łaskę, żeby uczestniczyć, tzn mieć swoje stoisko w ramach Centrum Powołaniowego na stadionie Cracovii.

Eucharystia na rozpoczęcie Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji

Uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Rysia rozpoczęło się Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE 2016.

Peregrynacja relikwii brata Karola w Machnowie

Brat Karol wśród naszych sióstr i braci z Machnowa Starego PGR.

Zaproszenie na pielgrzymkę Oazy pod górami Atlas

Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe Pallotinus zaprasza na pielgrzymkę sladami brata Karola "Oazy pod górami Atlas" 100 lat po bł. Karolu de Foucauld.

Peregrynacja relikwii brata Karola w Szczecinie

Zanim przyjechały relikwie postanowiłyśmy się przygotować do tego wydarzenia odmawiając nowennę -  hymn do Ducha Świętego.

Kolejne spotkanie w strzeleckich więzieniach

Chcę Wam dziś opowiedzieć o naszej kolejnej wizycie w strzeleckich więzieniach. Pojechałam tam z Gosią.

Trzecie spotkanie komitetu w Starogrodzie

To było już trzecie spotkanie naszej grupy Karolowej. Tym razem zaprosił nas do siebie ks Robert Pawlak.

Nowenna do bł. brata Karola

Od 15 marca 2016 r. zaczynamy w naszej Rodzinie Karolowej odmawiać nowennę do bł. Brata Karola de Foucauld przed 1 grudnia 2016 roku (stulecie jego narodzin dla Nieba).

Kolejne odwiedziny Małych Sióstr

To już drugi raz Małe Siostry: Krysia Klara i Kasia Anna odwiedziły braci z więzienia w Strzelcach Opolskich.

Aktualności Radia Watykańskiego cz. II

Aktualności Radia Watykańskiego z dnia 28 stycznia 2016 r.

Aktualności Radia Watykańskiego cz. I

Aktualności Radia Watykańskiego z dnia 22 stycznia 2016 r.

Małe Siostry z odwiedzinami w więzieniu

Małe Siostry: Krysia Klara i Kasia Anna w Roku brata Karola zrealizowały uczynki miłosierdzia w Strzelcach Opolskich.

Relikwie brata Karola na rekolekcjach dla wolontariuszy ŚDM

Podczas rekolekcji dla wolontariuszy ŚDM w Opolu obecne były relikwie błogosławionego Karola.

Drugie spotkanie komitetu

Spotkanie komitetu roboczego dotyczącego obchodów Roku Jubileuszowego brata Karola odbyło już po raz drugi w Częstochowie.

Rok brata Karola rozpoczęty

W IV-tą Niedzielę Adwentu, w promieniach grudniowego słońca, rozpoczęliśmy w Opolu w Kościele w Polsce Rok Jubileuszowy 100-lecia śmierci bł. brata Karola.

Obecność brata Karola pośród nas w jego relikwiach

Relacja z wyjadu o Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przy ul. Byszewskiej 1, żeby spotkać się z przyszłymi misjonarzami i zabrać pożyczone  przez Centrum na cały Rok Jubileuszowy relikwie brata Karola.

Inauguracja Roku Karola w Opolu

Ogólnopolska Inauguracja Roku Jubileuszowego odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu w Opolu.

Zaproszenie do świętowania Roku Jubileuszowego

Zaproszenie do świętowania Roku Jubileuszowego 100-lecia śmierci błogosławionego brata Karola de Foucauld