Braterstwo świeckie

06-11-2015

Wspólnota nasza istnieje od 32 lat i liczy obecnie 14 osób świeckich (cztery małżeństwa i sześć samotnych kobiet) i jedną duchowną. Do Domu Ojca odeszły od nas już dwie osoby. Opiekunem duchowym, jest ksiądz z jednej z wrocławskich parafii – od trzech lat jest on oficjalnym Doradcą Duchowym Wspólnoty.

Od 2004 roku posiadamy statut zatwierdzony przez arcybiskupa Archidiecezji Wrocławskiej. Spotykamy się raz w miesiącu, w mieszkaniu któregoś z nas. A mieszkamy w dużym rozproszeniu, w różnych parafiach wrocławskich i podwrocławskich. Każdy z nas działa w środowisku swojego zamieszkania, miejsca pracy, a jedna z osób prowadzi także w Internecie blog oraz stronę na fb, na których spotyka się z wieloma ludźmi z Polski i zagranicy. Eucharystia i trwanie na adoracji Najświętszego Sakramentu, które praktykujemy otwiera serce, sprzyja porozumieniu i jedności z innymi, skłania ku prostocie życia i daje moc do radosnego życia Ewangelią, niezależnie od ponoszonych porażek.

Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest charyzmatem naszej wspólnoty i osobistą radością każdego z nas. Z niej czerpiemy siły do podejmowania wciąż od nowa trudu rozwoju duchowego, aby dawać świadectwo wiary, nadziei, miłości w Imię Chrystusa, idąc śladami brata Karola. Pełne porażek życie brata Karola wskazuje nam, że dobrze by było nie uciekać od Boga w sytuacji porażki i klęski. Uczy nas przyjmowania z ufnością dziecka Bożego, że plany nasze czasami inaczej są realizowane niż byśmy chcieli.

Bardzo ważna jest dla nas wspólnotowa modlitwa, na której mimo naszych dużych różnic odnajdujemy się w jedności przed Bogiem i z której czerpiemy siły do podejmowania różnych działań w życiu. wypowiedzi członków wspólnoty zebrała Małgorzata Ciechanowicz – odpowiedzialna

Więcej w tej kategorii: Duży Dom »